O nas

Gminna Biblioteka Publiczna w Sochocinie jest samorządową instytucją kultury, której Organizatorem jest  Gmina Sochocin. Biblioteka jest najstarszą placówka kulturalno- oświatową na terenie Gminy Sochocin istniejącą od 1949r.

Siedziba Biblioteki mieści się w centrum Sochocina, na pierwszym piętrze budynku Gminnego Ośrodka Kultury, przy ul. Guzikarzy 8 A.
Księgozbiór liczy ponad 19 766 woluminów i jest stale uaktualniany. Wszystkie zbiory są zarejestrowane w katalogu online.

Wizytówką Biblioteki obecnie jest akcja „POCZYTAJ MI MAMO, POCZYTAJ MI TATO”
W ramach tego przedsięwzięcia każdy rodzic nowo narodzonego maluszka, otrzymuje bezpłatnie wyjątkową publikację pt ” PIERWSZA KSIĄŻKA MOJEGO DZIECKA” wraz z broszurą informacyjną z propozycjami odpowiednich lektur dla swoich pociech z podziałem na wiek. Głównym celem akcji jest uświadomienie młodym rodzicom, jak ważne dla prawidłowego rozwoju emocjonalnego, językowego i umysłowego dziecka jest codzienne czytanie mu od urodzenia.

W 2017 r. w Bibliotece było 372 zarejestrowanych czytelników, którzy odwiedzili nas 1935 razy ,wypożyczając łącznie 7 358 woluminów.