O Ekologii z Biblioteką.

W dniu 17 września gościliśmy w Szkole Podstawowej w Sochocinie z warsztatami pt. ” Śmieci -najbardziej uciążliwy problem na świecie ” na podstawie książki Gerdy Raidt o tym samym tytule.

Podjęliśmy trudny temat który trzeba nagłaśniać . Pozostawiamy po sobie przeogromną ilość śmieci!

Możemy je znaleźć na wysypiskach w lasach, oceanach w kosmosie a nawet na Marsie! Dzieci dowiedziały się nie tylko wszystkiego o śmieciach , o tym czy recykling rozwiąże problem ich nadmiernej ilości, ale również jak mogą sami walczyć z ich nadmiarem, aby uchronić naszą Ziemię przed ekologiczną katastrofą.

Dodatkowo na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od nas książki w prezencie, tak aby mogły jeszcze bardziej zapoznać się z tym tematem i zacząć działać.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu pt. Myśl globalnie, działaj lokalnie! – działania proekologiczne w gminie Sochocin, który został wybrany w konkursie na inicjatywy lokalne w ramach projektu realizowanego przez Lokalną Grupę Działania-Przyjazne Mazowsze pt. „LABORATORIUM EDUKACJI LOKALNEJ” sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020.