Poczytaj mi Mamo…

„ POCZYTAJ MI MAMO, POCZYTAJ MI TATO” jest to akcja promowania czytelnictwa wśród najmłodszych, którą Gminna Biblioteka Publiczna w Sochocinie  rozpoczęła od stycznia 2018 r. na terenie Gminy Sochocin.

W ramach tego przedsięwzięcia  rodzic podczas złożenia wniosku z tytułu urodzenia dziecka tzw. „ becikowego”, w budynku Urzędu Gminy Sochocin, otrzymuję kartę upominkową   do zrealizowania w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sochocinie.

Karta upoważnia  do darmowego odbioru książeczki pt ”Pierwsza książka mojego dziecka” wraz z broszurą informacyjną z propozycjami odpowiednich lektur dla swoich pociech, z podziałem na wiek. Aby maluszkom miło się słuchało, w przygotowanym zestawie czeka na nich również mały pluszowy miś.

Publikacja: ”Pierwsza książka mojego dziecka”, jest opracowana przez Fundację  ”ABCXXI – Cała Polska Czyta dzieciom” i jest to bardzo wartościowy materiał edukacyjny. Zawiera zabawnie ilustrowane wiersze dla najmłodszych, które uczą słownictwa i objaśniają dziecku świat. Poza tekstami dla dzieci znajdują się tu również informacje dla rodziców na temat korzyści z czytania i wskazówki dotyczące mądrego wychowania dziecka.

Celem akcji jest uświadomienie młodym rodzicom, jak ważne dla prawidłowego rozwoju emocjonalnego, językowego i umysłowego dziecka jest codzienne czytanie mu  od urodzenia. Bezpieczna więź z rodzicami jest podstawą zdrowego rozwoju, a dobra znajomość języka  to klucz do sukcesu w szkole i w życiu.

Jest to jedyna taka akcja na terenie powiatu płońskiego.

Głównym  sponsorem akcji jest Firma Elanders Polska Sp. z.o.o, która sfinansowała zakup książek. Patronat medialny nad akcją objęły: gazeta Extra- Płońsk, Radio Płońsk oraz Płońsk w sieci.