Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci i jednocześnie rocznicy urodzin Hansa Christiana Andersena przypadającego 2 kwietnia, Gminna Biblioteka Publiczna w Sochocinie zorganizowała spotkanie z przedszkolakami z Przedszkola w Sochocinie. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom świata bajek, zwrócenie uwagi poprzez zabawę na ich walory poznawcze i wychowawcze oraz ukazanie jak wiele radości sprawia czytanie książek. Ponadto dzieci zaznajomiły się z zasadami wypożyczania książek i wspólnie rozmawialiśmy jak należy o nie dbać.
Oczywiście nie zabrakło wspólnego czytania m.in. Marii Konopnickiej „ Stefek Burczymucha”, Jana Brzechwy „ Leń” oraz „ Kaczka – Dziwaczka”. Po wspólnym czytaniu, dzieci rozwiązywały zagadki związane z tytułami bajek i wierszyków dla dzieci. Wielką radość sprawiło dzieciom wspólne oglądanie książek , przyniesionych z biblioteki. Na koniec spotkania najstarsza grupa 6 -latków miała za zadanie stworzyć okładkę do swojej wymarzonej książki, a mniejsze dzieci pokolorowały kolorowanki z bohaterami bajek.
Dzieci wykazały się dużą znajomością literatury dziecięcej, a co nas szczególnie cieszy z uśmiechem na twarzy obiecały, że odwiedzą naszą bibliotekę.
W wychowaniu przez czytanie kluczową rolę odgrywają rodzice , którzy muszą być świadomi, iż codzienne czytanie dziecku jest czynnością prawdziwie magiczną, zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny.