Programujemy w Bibliotece

W dniu 23 i 24 sierpnia odbyły się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sochocinie warsztaty z podstaw programowania, dla dzieci w wieku 6-7 lat. Warsztaty podzieliliśmy na dwie części .     W pierwszej części skupiliśmy się na tym co jest istotą programowania. Spróbowaliśmy zobrazować uczestnikom czym kodowanie jest w praktyce i uczestnicy przekonali się że tak naprawdę programują codziennie.  Przygotowaliśmy zadania, w których wcielaliśmy się w robota i sterowaliśmy się nawzajem tzw. „ kodowanie na dywanie”. W drugiej części zajęć uczestnicy warsztatów zapoznali się   z  robotami Photon   i za pomocą aplikacji Photon Coding programowali go.

Naszym celem było zainteresowanie młodych ludzi kodowaniem pokazanie im, że rozpoczęcie przygody z programowaniem nie jest tak trudne jak mogłoby się wydawać.

To również doskonały przykład poszerzenia funkcji jaką pełnią współczesne biblioteki, które są już nie tylko miejscem do wypożyczania książek , ale również miejscem spotkań, wspólnej nauki oraz spędzania czasu.