Z książką na start !


Szanowni Państwo,

mamy zaszczyt zaprosić Państwa oraz Wasze dzieci do udziału w akcji „Z książką na start”, organizowanej przez Fundację Metropolia Dzieci, a realizowanej na Państwa terenie  przez naszą Gminną Bibliotekę Publiczną   w Sochocinie.

 Projekt „Z książką na start” jest skierowany do dzieci w wieku od 0 do 6 lat i ma na celu promocję
czytelnictwa oraz zapraszanie Rodziców do spędzania czasu wspólnie z dzieckiem – w doborowym towarzystwie książki. W projekcie mogą wziąć udział zarówno NOWI czytelnicy, jak i Ci którzy  mają już swoją kartę biblioteczną.

Serdecznie zachęcamy całe rodziny do odwiedzenia Gminnej Biblioteki Publicznej w Sochocinie   by przyłączyć się do akcji „Z książką na start”.Podczas pierwszej wizyty w Bibliotece, Mały Czytelnik otrzyma Pakiet Startowy, a w nim Paszport Biblioteczny, do którego Bibliotekarz wbije pieczątkę po każdorazowej wizycie zakończonej wypożyczeniem minimum jednej książki. Po uzbieraniu 10 pieczątek na Małego Czytelnika czeka nagroda    w postaci imiennego dyplomu potwierdzającego jego czytelnicze zainteresowania.

Aby jeszcze bardziej zachęcić Państwa do wzięcia udziału w naszej akcji przygotowaliśmy książki w prezenciena dobry start

Gorąco zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w projekcie „Z książką na start”. Biblioteka to naprawdę wspaniałe miejsce, gdzie można spędzić czas wspólnie z dzieckiem. Jednak przede wszystkim zachęcamy do wspólnego, głośnego czytania książek.

Aby dowiedzieć się więcej o akcji zapraszamy na stronę www.zksiazkanastart.pl oraz do Gminnej  Biblioteki Publicznej w Sochocinie.

Akcja została objęta patronatem honorowym: Instytutu Książki, Biblioteki Narodowej, Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Marszałka Województwa Pomorskiego. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji Metropolia Dzieci, Województwa Pomorskiego, Polskiej Spółki Gazownictwa, Fundacji KGHM, Fundacji Powszechnego Czytania i Fundacji PZU.

MIŁOŚĆ DO KSIĄŻEK JEST PREZENTEM NA CAŁE ŻYCIE.